3 Paylaş
Tarifi Oyla 3 3
Portakal ve labne peynir kremalı kurabiye
alissa

Portakal ve labne peynir kremalı kurabiye Tarifi

Kategori: Hamurişleri
17 dk. Kolay 8 kişi

Hazırlama Yöntemi

Fırında

MALZEMELER

3/4 su bardağı sana yağı
1,5 su bardağı un
1/4 su bardağı mısır nişastası
yarım su bardağı pudra şekeri
2 çay kaşığı portakal esansı
1 su bardağı pudra şekeri (kremasına)
50 gr sana yağı (kremasına)
1 yemek kaşığı krema (kremasına)
1 yemek kaşığı labne peyniri (kremasına)
1 çay kaşığı kakao
1 adet portakalın suyu (kremasına)
1 adet portakaın kabuğunun rendesi (kremasına)

Portakal ve labne peynir kremalı kurabiye NASIL YAPILIR

Sana yağını krema haline gelinceye kadar bir kap içerisinde çırpalım. Üzerine yarım su bardağı pudra şekerini ekleyerek çırpa işlemine devam edelim. Üzerine portakal esansımızı ekleyelim ve 1-2 dakika kadar daha çırpalım. Bu karışımın içine Un ve Mısır nişastamızı da ekleyerek mikser yardımı ile düşük hızda öz bir kıvama gelene kadar çırpalım. Bu işlemden sonra hamurumuzu 2 eşit parçaya bölelim. Bu hamurların üzerini folyo ile kapatarak buzdolabında 1 saat bekletin.

Krema için küçük bir kapta sana yağımızı eritelim. Üzerine yavaş yavaş pudra şekerimizi ekleyelim ardından krema, labne peyniri, portakal suyu, portakal kabuğu rendesi ve kakaoyu ekleyerek iyice çırpalım. Kıvamının koyu olması için buzdolabında 15-20 dakika bekletelim. Bu sırada fırınımı 200 dereceye getirerek ısıtmaya başlayalım.

Hamurlarımızı yarım cm kalınlığında açalım. Bir bardak yardımı ile daire şeklinde hamurumuzdan parçalar çıkaralım. Bu parçaları yağlı kağıt ile üstünü kapattığımız tepsimizin üzerine yerleştirelim. Hamurlarımızı fırınımızda 15-17 dakika pişirelim.

Pişen kurabiye hamurlarımızın yarısına kremamızı sürelim ve üstlerini diğer kurabiye hamurumuz ile kapatıp servis yapalım.

PÜF NOKTASI

YORUMLAR
DAHA FAZLA GÖSTER
YORUM GÖNDER
ÖNERİLEN TARİFLER