5 Paylaş
Tarifi Oyla 5 5
Toprak altı salatası
arzu_44

Toprak altı salatası Tarifi

Kategori: Sebze Yemekleri
Anahtar Kelimeler #sana #Salata #Hafif #Ekonomik
20 dk. Orta 4 kişi

Hazırlama Yöntemi

Orta Ateşte

MALZEMELER

1 kaşık sana yağı
150 gr. beyaz Çin turpu
1 adet yeşil alabaş
1 adet küçük havuç
100 gr. İzmir tulumu
2 çorba kaşığı siyah hardal tohumu
2 çorba kaşığı bal
5 çorba kaşığı limon suyu

Toprak altı salatası NASIL YAPILIR

Çin turpunun kara biberimsi acılığı diğer turplara nispeten kuvvetsiz. Bu turpla beraber havucu ve yer lahanasını karıştırınca, tatlı bir oluşum çıkıyor ortaya. Bu tarifi Mutfak Robotu kullanarak da 5 dakikada hazırlayabilirsiniz. Mutfak Robotu’na ince rende aparatını takın. Yıkadığınız ve dış kabuklarını soyduğunuz 150 gr. turp, 1 adet yeşil alabaş ve 1 adet de küçük havucu robota atıp, çalıştırın. Bu tarifin tadını yukarı çıkartan başrol oyuncusu da İzmir tulumu. Hem tuzlu tadı hem de kıvamı salataya çok yakışıyor. Mutfak robotunda ki malzemeler rendelenince, 100 gr İzmir tulumunu da robota atıp rendeleyin.

2 çorba kaşığı siyah hardal tohumunu orta ateşte çat çat ses çıkartıp patlayana kadar iyice tavada çevirin. Bu şekilde önceden pişen hardal tohumunun acılığı kayboluyor. Salatanın sosu içinse 2 çorba kaşığı bal ile 1’er çorba kaşığı sana yağı ve limon suyunu iyice karıştırın.

Tüm malzemeleri iyice harmanlana kadar servis kasesinde karıştırarak biraraya getirin. Tadına baktıktan sonra İzmir tulumunun tuzluluk oranına ve damak tadınıza göre dilediğiniz kadar tuz ekleyebilirsiniz.

PÜF NOKTASI

YORUMLAR
DAHA FAZLA GÖSTER
YORUM GÖNDER
ÖNERİLEN TARİFLER